Charity organization “All-Ukrainian Charity Foundation of Yuriy Derevyanko”

Прикарпатські учні безкоштовно отримають кращу ІТ освіту і зможуть заробляти від 1000 євро на місяць

07 June 2016 18:56

В Івано-Франківському ВПУ №21 навчатимуть здібних учнів області на новій спеціальності — «оператор з обробки інформації та програмного забезпечення із поглибленим вивченням мови Java». В майбутньому молоді програмісти зможуть заробляти від 1000 євро на місяць.

Прикарпатські учні безкоштовно отримають кращу ІТ освіту і зможуть заробляти від 1000 євро на місяць

В Івано-Франківському ВПУ №21 навчатимуть здібних учнів області на новій спеціальності — «оператор з обробки інформації та програмного забезпечення із поглибленим вивченням мови Java». В майбутньому молоді програмісти зможуть заробляти від 1000 євро на місяць. 

З цього приводу відбулась презентація нової програми підготовки за спеціальністю «Оператори комп'ютерного набору»  із розширеним вивченням програмування у ВПУ №21, де координатор  проекту «Школяр-програміст» Сергій Іщеряков та 17-річний Oracle-сертифікований програміст компанії «Global IT Support» Назар Овіщук розповіли про усі особливості вивчення програмування під  Android з допомогою мови Java.

За словами директора ВПУ №21 Михайла Баб´яка, дане училище єдине в області, де можна здобути знання з розширеного програмування, «у нас є відповідна база: два комп’ютерні класи і за літо ми підготуємо ще один, кваліфіковані викладачі, які пройшли необхідне навчання та стажування. І ми робимо такий крок на зустріч вимогам сучасного ринку праці».

Досі, опанувати знання з розширеного програмування діти могли тільки на спеціалізованих курсах проекту «Школяр -програміст»,яка підтримується Всеукраїнським благодійним фондом Юрія Дерев’янка.  Заняття відбуваються на базі декількох шкіл у Івано-Франківську, а також в Калуші та Коломиї. Однак, Сергій Іщеряков зазначив, що проектом «Школяр-програміст»  не охоплено дітей із невеликих містечок і тому важливо зараз залучити здібних дітей із усієї області, які б хотіли навчитись програмуванню.

«Ми спробуємо охопити дітей із невеличких містечок та сіл, аби здібні учні сільських шкіл, після 9 класу могли спробувати себе на ниві професійного програмування. І відкриття нової спеціальності на базі вищого професійного училища — це чудова нагода», — зауважив  Сергій Іщеряков.

Зокрема, щоб діти не помилялись із вибором професії та могли  пересвідчитись, що ІТ-галузь програмування — це їхнє, 13 червня на базі училища буде реалізована літня школа.  Де безкоштовно, впродовж тижня з 13 по 18 червня,  вчителі училища будуть професійно вчити дітей програмування мовою  Java. А з вересня усі бажаючі, зможуть розпочати навчати у 10 класі як майбутні програмісти. Зокрема, вчителі, які викладатимуть нову спеціальність, цього літа пройдуть інтенсивну підготовку на курсах та отримають всі необхідні знання.

Своїми досягненнями у програмуванні поділився 17 річний Назар Овіщук,Oracle-сертифікований програміст компанії «Global IT Support» ( сьогодні студент ІІ курсу Коледжу бізнесу та інформатики при Галицькій академії). Каже, що навиками програмування можна оволодіти дуже швидко і це приносить хороший заробіток.

«Загалом, програмування — це дуже широкий майданчик для розвитку та росту. Я за півроку вивчив мову Java,  отримав сертифікат  Oracle та почав займатись Android розробкою. Сьогодні я працюю у голландській компанії і заробляю 8$ за годину. Оскільки, ІТ-технології в Україні тільки розвиваються, надіюсь мені вдасться внести щось від себе», — зазначив юний програміст.

Депутат облради від партії «ВОЛЯ» Марія Рудик підкреслила, що нова спеціальність дає можливість випускникам технічних училищ отримувати хорошу роботу на ринку праці. «В час інформаційних технологій, спеціалісти із програмування — це вимога часу для сучасного ринку праці. Тепер учні нашої області можуть опанувати інноваційні технології та отримати хорошу роботу в Україні та за кордоном», — наголосила Рудик.

Проект «Школяр-програміст» стартував у 2015 році завдяки спільним зусиллям автора програми Сергія Іщерякова, народного депутата Юрія Дерев'янка та Міністерства освіти і науки України. Для  учнів 10-11 класів було затверджено навчальні програми інформаційно-технологічного профілю. Зокрема, після Івано-Франківська проект реалізовували у школах Києва, Львова та Одеси.

Directions

cities

  • /
  • /
  • /
  • /
  • /
  • /
  • /
  • /
  • /

Reports of Fund

All reports