У Долинській районній бібліотеці для дітей відбулася презентація книги Надії Дички "Футбольна абетка". Книжка побачила світ завдяки сприянню Всеукраїнського Благодійного фонду Юрія Дерев’янка. Віршоване видання проілюстрували малюнками дітей з усієї України.
"Познайомившись з творчістю Надії Дички, ми побачили, що це дуже талановита людина. Почувши про створену авторкою "футбольну" абетку для дітей, вирішили підтримати цей проект і допомогли видати книжку, — сказав голова Благодійного фонду, депутат обласної ради Володимир Грабовецький. - Стосовно ілюстрацій, міркували так: абетка — для дітей, то й малюнки мають бути дитячі. Тож Фонд організував Всеукраїнський конкурс малюнку на футбольну тематику серед школярів початкових класів. Відбирали ілюстрації до віршів разом із поетесою..."
"Дякуємо Володимиру Грабовецькому за підтримку книговидання. Бачимо, що він постійно опікується літературними та мистецькими проектами. В цьому, зокрема, виявляється підтримка культури краю та розуміння проблеми забезпечення бібліотек дитячою літературою", - дякує голова Івано-Франківської обласної організації Національної спілки письменників України Євген Баран.
"Футбольна абетка" Надії Дички видана коштом Благодійного фонду. Наклад — більше 2000 примірників. За словами директора централізованої бібліотечної системи Долинського району Людмили Фреїв, книгу отримають всі сільські бібліотеки Долинщини.
У доробку Надії Дички 13 поетичних збірок, серед них шість — для дітей. "Футбольна абетка" — сьома дитяча книжечка поетеси. Авторка говорить, що кожна з них — це підпорядкування натхненню та творчому задуму. "Абетка писалася на одному диханні, - зізнається Надія Дичка. — Книга створена для того, щоби по-перше, презентувати Україну як державу футбольну, а по-друге, щоби заохотити дітей читати".
"Надія Дичка є тим автором, який уміє писати для дітей і тонко відчуває дитячу психологію, — акцентує літературний критик Євген Баран. - Дитяча книга має бути цікавою і за змістом, і візуально. Ідея залучити до оформлення абетки юних читачів є дуже доброю. Здається, це перша в Україні книга поезій для дітей, яку ілюстрували самі діти. До того ж, "футбольної" абетки в Україні ще не було".