Charity organization “All-Ukrainian Charity Foundation of Yuriy Derevyanko”

У Болехові розробляють Стратегію розвитку міста

13 June 2013 18:14

Голова Всеукраїнського благодійного фонду Юрія Дерев’янка, депутат обласної ради Володимир Грабовецький та засновник Фонду, народний депутат Юрій Дерев’янко взяли участь у "круглому столі" "Болехівщина — стратегія розвитку". Дискусію зініціювала у Болехові громадська організація "ВОЛЯ!". Активісти, громадські діячі, депутати, міська влада, освітяни та духовенство обговорювали, яким має бути місто, визначали перспективу його розвитку.

У Болехові розробляють Стратегію розвитку міста

 

"Важливо об"єднувати ініціативних людей, які б на рівні влади та громади піднімали проблеми, і спільно визначали, як їх потрібно вирішити, виходячи з потреб громади", — зазначив Володимир Грабовецький.

"Якщо ми разом — громада, місцеве самоврядування, депутати, — будемо працювати над тим, щоби покращити ситуацію у кожній сфері, будемо мати результати. Головне — визначити напрям, виробити чіткий план і безумовно його дотримуватися", — наголосив народний депутат Юрій Дерев"янко.

Найбільш дошкульні проблеми у Болехові — стан доріг, відсутність у місті очисних споруд і каналізаційної системи. А також брак місць у дитячих садочках. Місто має два дошкільні заклади, обидва потребують розширення — дітей у садок в Болехові записують у перші півроку після народження.

Ще з 1990-х років у Болехові триває капітальний ремонт об"їздної дороги. Свого часу була розроблена обласна програма сполучення центральної автотраси Київ-Чоп із Закарпаттям в об"їзд Болехова. Це економило 40 км і розвантажувало від транзитного транспорту центр міста. В останні роки реконструкція дороги завмерла. " Ця дорога оживила би увесь регіон. Причина нашого повільного економічного, культурного та туристичного розвитку — це відсутність інфраструктури, передовсім якісних доріг", — сказав громадський активіст, колишній міський голова Болехова Василь Луцак.

"Якщо відремонтувати об"їзну дорогу, пожвавиться ділове життя й економіка міста, — продовжив тему чинний міський голова Зенон Макота. — Вздовж цього шляху почнуть будуватися заправки, ресторани, готелі, а це великий плюс для Болехова. До того ж габаритний  транспорт, що зараз увесь час іде через місто, — а це близько 2000 вантажівок загальна вага яких 40-50 тонн, — не створюватиме незручностей для мешканців, не руйнуватиме покриття головної вулиці, не псуватиме міську екосистему".

Міський голова акцентував і на проблемі каналізації та очисних споруд. "Наше місто доволі перспективне, поруч відомі курорти Моршина та Трускавця, і це приваблює інвесторів від туристичної галузі. Та як тільки вони чують, що в місті немає каналізації — розвертаються геть", — констатував Зенон Макота.

"Це велика проблема, яка не дає можливості місту повноцінно розвиватися, – продовжив директор лісотехнічного коледжу Юрій Черневий. — Без каналізації не буде кроку вперед. З обласного бюджету були виділені кошти на каналізаційну систему, та зроблено було небагато, проблему просто "законсервували".

Активісти підняли питання фізичного виховання молоді міста. У Болехові є лісотехнічний коледж, сюди приїжджають вчитися діти з усієї області. А займатися спортом студентам та молоді міста ніде, у коледжі немає спортивного залу. Немає й комунального спорткомплексу чи стадіону. "Ми неодноразово намагалися вирішити цю проблему, — розповів Юрій Черневий. — Минулого року документи подавали в управління капітального будівництва Івано-Франківської облдержадмістрації, але кошти не заклали. Спортзал потрібен не тільки для коледжу, але й для інших навчальних закладів", — конкретизував  директор лісотехнічного коледжу.

"Держава не передбачила коштів для придбання меблів та інвентарю, ремонту та утеплення приміщень шкіл. Ці проблеми стосуються не тільки нашого міста, але й цілої України", — вважає начальник відділу освіти Болехівської міської ради Богдан Мельник. За його словами, у школах в першу чергу потрібно встановити внутрішні санвузли. У селах Болехівщини кожна друга школа не має теплих туалетів. "Дошкільні заклади також потребують  реконструкції і розширення. Сьогодні ми не можемо забезпечити бажання всіх батьків, щоби їхні діти відвідували дитсадки. А  черги створюють соціальну напругу", — відзначив пан Мельник.

Корені всіх проблем міста, на думку міського голови Болехова Зіновія Макоти, в обмежуванні функцій самоврядування. "До державного бюджету Болехів дає 200 млн. гривень, повертають у місто близько 65 млн., і з них тільки 4% іде на розвиток міста, — ілюструє ситуацію пан Макота. — Виходить, що маючи кошти, ми не можемо їх використати". Мер уважає, що без зміни законодавства про місцеве самоврядування міста і селища повноцінно розвиватися не зможуть.

За результатами засідання "круглого столу" громадський активіст Василь Луцик розробив "Стратегію розвитку міста Болехів". Стратегія опублікована в місцевій газеті і таким чином подана на обговорення громади. Кожен житель Болехівської міської ради може доповнити її своїми пропозиціями. В остаточній редакції документ винесуть на сесію міськради.

Організатори круглих столів переконані, що обговорення проблемних питань життя громади та налагодження співпраці із владою сприятиме розвитку населених пунктів. Саме тому громадська організація "ВОЛЯ!" організувала цикл дикусій у рамках "круглих столів" у Надвірній, Яремче, Брошнів-Осаді та Болехові. Найближчим часом до ініціативи долучаться Косів, Долина та Отинія.

"Наша мета — не тільки відкрито обговорити проблеми населеного пункту, а передовсім сприяти їх вирішенню. Досвід проведення таких громадських зустрічей свідчить, що співпраця громади і влади дає результати", – підсумувала Ольга Галабала, ініціатор створення Всеукраїнської громадської організації "ВОЛЯ!".

 

 

  • IMG_1248.JPG
  • IMG_1098.JPG
  • IMG_1016.JPG

Directions

cities

  • /
  • /
  • /
  • /
  • /
  • /
  • /
  • /
  • /

Reports of Fund

All reports