Charity organization “All-Ukrainian Charity Foundation of Yuriy Derevyanko”

Стратегію розвитку селища готує Брошнів-Осада

11 June 2013 13:05

У селищі Брошнів-Осада, що на Рожнятівщині, ініціювали розробку Стратегії розвитку містечка. Громадські активісти влаштували "круглий стіл" із обговорення проблем та визначення перспектив селища. Участь у круглому столі взяв голова Благодійного фонду, депутат Івано — Франківської обласної ради Володимир Грабовецький та народний депутат від Прикарпаття Юрій Дерев’янко.

Стратегію розвитку селища готує Брошнів-Осада

 

"Проблеми Брошнева-Осади — такі ж, як і  в інших населених пунктах області, — зауважив  Володимир Грабовецький. – Бачимо, що міста і селища не можуть розвиватися через  відсутність інфраструктури — доріг, шкіл, садочків, медичних закладів. У Брошнів-Осаді, завдяки підприєствам, які інвестують гроші у розвиток селища, вдалося вирішити ряд питань із тими ж дорогами, освітленням вулиць. Проте, проблеми у селищі є. Про це і влада, і громада говорять чесно й відверто — і це, на мою думку, перший крок до їх вирішення". 

Брошнів-Осада — промисловий центр Рожнятівщини, один із найперспективніших промислових осередків Прикарпаття. На території селища активно працюють деревообробні та переробні підприємства. Та промисловий потенціал містечка використаний не повністю, зауважив селищний голова Іван Шикеринець. Зокрема, через малоземельність. "Складно розбудовувати наше селище — для цього немає вільних земель. Селищна рада змушена вишукувати ділянки, переглядати генеральний план населеного пункту, щоби перевести землі сільськогосподарського призначення під будівництво", — розповів Іван Шикеринець. У даний час селищна рада розробляє проект нового генплану, який дасть можливість розширити території під будівництво — індивідуальне та бізнесове.

"Європейські містечка є зразком стабільності та організованості. Хотілося би,  щоби європейська міська культура була притаманна і нашим містам та селищам. В цьому контексті важливо, щоби кожна громада мала чітке бачення розвитку власного міста. Саме ця візія має бути дороговказом представникам влади. І лише тоді, коли громада та влада діятимуть спільно, вдасться досягнути результату",наголосив народний депутат Юрій Дерев'янко

Разом із тим у селищі простоюють великі території, де колись на повну потужність працювали .заводи. Відтак, учасники круглого столу висловилися за інвентаризацію земель і створення умов для залучення крупних інвесторів. "Рожнятівський район має промисловий потенціал і він може бути реалізований за рахунок Брошнів-Осади. Створення нових підприємств у Брошневі — справа перспективна: тут є залізниця, автотраса, достатній інтелектуальний і технічний потенціал", - вважає Володимир Курганський, директор ТОВ "Поліком".

Директор місцевого підприємства "Памібро" Роман Цимбалістий запропонував, щоби землі, які наразі не працюють, інвентаризувала селищна рада. "Зараз є система аукціонних земельних ділянок. І цим громаді варто скористатися. Відтак, ці ділянки потрібно впорядкувати, оформити відповідні документи і виставити на аукціон. Так можна залучити інвестора з нешкідливим виробництвом. Це конче необхідно Брошневу", — зазначив Роман Цимбалістий.

Одна нагальних з проблем селища — спортивне дозвілля. У Брошневі нема ні басейну, ні спортивного комплексу. Про це на "круглому столі" в один голос заявили освітяни, духовенство, підприємці та влада. Поділитися досвідом зі спорудження басейну зголосився народний депутат Юрій Дерев"янко. Він готовий передати селищному голові  проектно-кошторисну документацію з будівництва басейну в Надвірній, щоби брошнівчани змогли проаналізувати проект і взяти його за основу при розробці власного.

Освітяни та духовенство запропонували разом подбати про культурний та духовний розвиток односельців. За словами отця Володимира Майки, який є настоятелем церкви Св. Вознесіння у Брошневі, молодь потрібно зацікавлювати не лише релігією, а й культурою. Роками священик прагнув створити у Брошнів-Осаді Центр духовного розвитку молоді. "Це міг би бути духовно-культурний центр, де молодь переглядала би фільми, проводила презентацію книг та інших культурних проектів, спілкувалася за філіжанкою доброї кави. Тут можна було би проводити вечори і для старших брошнівчан. Треба повертати традицію культурного дозвілля нашому містечку", — переконаний отець Володимир.

Зі священиком одностайна і директор Народного дому Брошнів-Осади Любов Ваків. "З кожним роком все менше людей навідуються до клубу. В останні роки втратилася співпраця між школою, церквою та Народним домом. Діти до нас майже не приходять. Хотілося би, щоб наше молоде покоління розвивалося духовно та культурно. Тому ми із задоволенням приєдналися до  такого проекту", — заявила Любов Ваків. Центр духовного розвитку молоді запропонували заснувати у приміщенні колишньої музичної школи, яке роками стояло порожнім.

Цікаво, що в Брошнів-Осаді є єдиний в Івано-Франківській області підземний пішохідний перехід. Але вже з десяток років він не функціонує через підтоплення з каналізаційного колектора. Відновити містечкову атракцію запропонували вчителі та учні Брошнів-Осадської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. "Наші учні запропонували оздобити підземний перехід графіті. Діти готові вже братися до роботи. Але нам потрібна допомога — треба підготувати стіни", -  розказала вчителька Любов Гультайчук. Неординарну ініціативу школярів і педагогів підтримали чиновники та підприємці.

            Засідання "круглого столу" висвітило проблеми господарського плану, які можна вирішити об"єднаними зусиллями на місцевому рівні, та більш масштабні завдання, які слід виносити на державний рівень — наприклад, зменшення рівня безробіття і створення нових робочих місць.  Усі вони будуть систематизовані у Стратегії розвитку селища, яку планують винести на обговорення громади, а пізніше — на сесію місцевої ради.

            Активісти оголосили про намір створити громадську організацію "Фонд розвитку селища" за участі представників влади, підприємств, що діють на території Брошнів-Осади та громади. Таким чином мають намір збирати кошти і скеровувати їх на вирішення проблем населеного пункту.

"Брошнівчанам не байдужа доля їхнього селища. Це засвідчила дискусія на "круглому столі" — участь у ній узяли майже півсотні місцевих мешканців, представників різних сфер життя. Те, що влада, підприємці та громада зібралися за одним столом, щоб обговорити наболіле і накреслити шлях розвитку рідного містечка, — приклад для інших населених пунктів", — підсумувала  Тетяна Пришляк,  голова ГО "Воля!".

  • IMG_9880.JPG
  • IMG_9807.JPG
  • IMG_9835.JPG

Directions

cities

  • /
  • /
  • /
  • /
  • /
  • /
  • /
  • /
  • /

Reports of Fund

All reports